Koordynacja dnia ślubu

Jako konsultantka ślubna nie powinnam Ci pewnie tego mówić, ale ślub da się zorganizować samemu. Dużym nakładem stresu i pracy, odpowiednio zorganizowana i zdecydowana Panna Młoda jest w stanie zaplanować wesele swoich marzeń. Kiedy przychodzi ten wielki dzień, musisz jednak zaufać wybranym podwykonawcom, wierząc, że wywiążą się z podpisanych umów i wszystko będzie wykonane jak należy. Ja nie wierzę w wiarę, wierzę w sprawdzanie i nadzorowanie. Najważniejsze godziny z perspektywy powodzenia wesele spędzisz na makijażu i fryzurze, zdjęciach i zakładaniu sukni. W tym krytycznych godzinach potrzebujesz osoby, która dopilnuje sali, kwiatów, tortu, stołów, dekoracji i miliona innych szczegółów, które planowałaś miesiącami.  To pierwszy moment, w którym koordynator jest aniołem stróżem Twojego wesela. Nie musisz angażować w przygotowanie ceremonii swojej Mamy, świadkowej, ani przyjaciół. Możesz w spokoju się szykować, a ja będę zdawać Ci relację z każdego szczegółu. Jeśli będzie taka potrzeba, któryś z podwykonawców zawiedzie, bądź wydarzy się jakakolwiek niespodziewana sytuacja – problem nie spada na Twoją głowę, niepotrzebnie Cię stresując.

 

 

Kilki dni przed ceremonią przygotowuję scenariusz dnia ślubu – dla Pary Młodej,  podwykonawców i świadków. Dzięki niemu wiemy, co musi być zrobione do określonej godziny i na bieżąco sprawdzam, czy wszystko jest na swoim miejscu. Podczas ceremonii w kościele/USC/plenerze pomagam ustawić się gościom i ogarniam całe zamieszanie. Informuję gości, co i kiedy mają zrobić, gdzie przejść lub stanąć. Dzięki obecności koordynatora, żadne pytanie lub wątpliwość nie trafia do Ciebie – wszystko idzie do mnie. Na samym początku przedstawiam się wszystkim, mówiąc jaka jest moja rola i prosząc o kierowanie do mnie wszelkich problemów. Dbam o to, aby goście zostali przetransportowani i zameldowani w obiekcie. Jeśli coś pójdzie nie tak, nigdy się o tym nie dowiesz 🙂 rozwiązuję każdy problem na bieżąco, nie obciążając Pary Młodej żadnymi zmartwieniami. To ma być najszczęśliwszy dzień reszty Waszego życia, nie będziecie sobie zawracać głowy duperelami.

Screen-Shot-2015-03-31-at-7.23.33-PM

Udane wesele to korelacja wielu czynników, nad którymi trzeba zapanować. Muzyka, jedzenie, bar, atrakcje – wszystko musi zgrać się w czasie, tak aby zapewnić gościom dokładnie to, czego potrzebują. Jako Panna Młoda nie jesteś w stanie zapanować nad tym sama, bez pomocy innej osoby. Praca koordynatora to praca na wysokich obrotach. Zdecydowanie nie zobaczysz mnie na swoim ślubie w szpilkach 🙂 Proszenie o pomoc osób z rodziny jest zabieraniem im sporej części zabawy. Koordynacja to nie tylko “załatwianie spraw”, to przede wszystkim ponoszenie odpowiedzialności i podejmowanie decyzji. Od spraw najmniejszych takich jak sprawdzanie czy niczego nie brakuje w łazience, do decyzji kiedy wydać danie, aż do zszywania Ci sukni, jeśli coś się stanie – jako koordynator czuwam dosłownie nad WSZYSTKIM. Zostaję z Tobą na weselu jak długo sobie życzysz, nawet do samego rana.

Usługa koordynacji jest tania w porównaniu do ceny planowania całego ślubu i są pieniądze warte wydania. Płacisz nie tylko za spokój swój i swoich gości, ale przede wszystkim za dopilnowanie wszystkich szczegółów. Jeśli w trakcie wesela okazuje się, że coś jest nie w porządku, zespół robi za dużo przerw, kelnerzy nie podają dań w odpowiedniej kolejności, albo fotobudka się zepsuła – potrzebujesz koordynatora, który ochrzani kogo trzeba i wymusi wywiązanie się z umów (oczywiście z gracją i urokiem osobistym płatnego zabójcy 😉 ). Mogę też w Waszym imieniu rozliczyć się z podwykonawcami.

Podsumowując, jako koordynator dnia Twojego ślubu:

  • dbam o gości i pomagam im
  • rozwiązuję wszystkie problemy – ze strony gości i podwykonawców
  • przygotowuję scenariusz, według którego wszyscy pracują
  • jestem stale obecna podczas uroczystości i przed
  • pilnuję, aby wszystko wypadło zgodnie z Twoim życzeniem
  • rozliczam się z podwykonawcami
  • jestem Twoją dobrą wróżką i aniołem stróżem – po to, abyś mogła bez przeszkód cieszyć się najpiękniejszym dniem swojego życia 🙂