Pomysły na niedrogie dekoracje

Jest kilka takich elementów, które możesz wpleść do swojego ślubu niezależnie od jego stylu…Są niedrogie, ponadczasowe, romantyczne i przede wszystkim piękne! Większość dekoratorów / obiektów Ci ich nie zaproponuje – zależy im, żebyś wybierała rzeczy fikuśne i ręcznie robione (czytaj drogie). Prostota to klucz do pięknego wesela. Obojętnie, czy planujesz być Panną Młodą a la glamour, boho czy tradycyjną, te propozycje z pewnością skradną Twoje serce… Zaczynajmy!

ŚWIECE / LAMPIONY 

Nie od dziś wiadomo, że kobieta najpiękniej wygląda w blasku świec… Są one Twoim największym sprzymierzeńcem w dekoracji wesela. Mogą być rozstawione osobno, w lampionach, mogą wisieć i stać na stołach. Pamiętaj, że świece same w sobie są piękne i nie wygląda dobrze przesadne ich ozdabianie (zapomnij o tandentych kryształkach i kokardkach na lampionach). Kiepskim pomysłem są też świece zapachowe – ludzie mają różne gusta, niektórych gości może mdlić lub boleć głowa. Możesz powkładać tealighty do pustych słoików albo wysokie świece do pustych butelek po winach – osiągniesz piękniejszy efekt niż przy wystudiowanych i kiczowatych dekoracjach.

 

BALONY 

W głębi duszy wszyscy jesteśmy dzieciakami i kochamy balony. Mają one w sobie coś magicznego i beztroskiego. Możliwości wykorzystania ich podczas ślubu jest bez liku. Po pierwsze – wspaniale jest rozdać je gościom przed kościołem/USC/w plenerze i poprosić o puszczenie po złożonej przysiędze. Po drugie – możesz zrobić z nich bukiet. Po trzecie – możesz dekorować nimi salę, tort, samochód, krzesła…Z balonami można dużo pokombinować. Pięknie wyglądają przezroczyste, z wsypanym do środka konfetii lub bardzo modne w tym sezonie napisy (np. LOVE, Mr&Mrs – niestety już droższe) albo numerki do stołów. Można też owinąć je kawałkiem tiulu lub koronki, przywiązać do nich frędzle/wstążki  albo połączyć jako zasłonkę lub tło do robienia zdjęć. Mało co nadaje wnętrzom tak imprezowego charakteru jak balony 🙂

84e3706b6bcfdf92c03a8eaa5db5779e

BAŃKI MYDLANE / ZIMNE OGNIE

Najbardziej bajkowy element, jaki można sfotografować na ślubie. Nadają szczególnego charakteru, zwłaszcza przy pierwszym pocałunku, po pierwszym tańcu lub przy toaście. Najprostsze rozwiązania naprawdę są najlepsze. Zimne ognie rozdajcie gościom lub zostawcie je w jakimś ogólnym miejscu np. przy księdze gości (znasz mnie już i dobrze wiesz, że muszą być pięknie zapakowane prawda?). Maszyna robiąca bańki mydlane to mały koszt, a przynajmniej nikt nie musi dmuchać i ryzykować poplamienie sukienki. Zobacz, jak cudownie to wygląda:

 

LAMPKI

Zwykłe ogrodowe czy choinkowe lampki mogą nadać wnętrzu przytulnego i uroczego charakteru. Możesz wykorzystać je zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu. Podobnie jak świece, dają bardzo dobre światło i świetnie wyglądają na zdjęciach. Możesz zawiesić je pod sufitem, na drzewach albo zrobić z nich kurtynę, która sprawdzi się za Waszym stołem albo przy fotobudce. Fajnym pomysłem jest też powkładanie ich do lampionów albo wazonów.

 

Podoba Ci się, prawda? Wiem, że zależy Ci, aby dzień Twojego ślubu był przepiękny, ale może okazać się, że co za dużo, to niezdrowo…Kiedy wybierasz każdą rzecz osobno, trudno Ci zobaczyć, jak będzie to wszystko wyglądało razem. Nigdy też nie zdawaj się na dekoratora, każdy ma inny gust (albo po prostu go nie ma), więc nie zadowalaj się samymi zapewnieniami i konkretnie sprecyzuj swoje wymagania!