Foodtruck na weselu

Jako nowoczesne Panny Młode staracie się znajdywać atrakcje, które zaskoczą i zachwycą gości. Klasyczne, tradycyjne formy wesel przeplatacie trendami zza granicy – i bardzo dobrze! Jednym z podstawowych filarów udanego wesela jest dobre jedzenie.  Wyszukany catering to jedno, ale przecież to żadna niespodzianka, prawda? Od kilku lat coraz wiekszą popularnością i uznaniem cieszą na polskiej mapie gastronomicznej tzw. foodtrucki, czyli samochody serwujące różnego rodzaju dania, słodkości i przekąski. Nowością jest jednak postawienie takiego samochodu…na weselu!

 

 

 

Niech nie zmyli Was forma – foodtrucki dalekie są od obskurnych budek z lat 90-tych. Mimo, że są atrakcją uliczną, serwują jedzenie na naprawdę wysokim poziomie i dostosowują się  do wymagań klientów. Wśród bogatej oferty odnajdziecie samochody serwujące różnorodne kuchnie światowe, specjalizujące się we włoskich pizzach, zapiekankach, belgijskich frytkach lub amerykańskich burgerach, a także te stworzone dla fanów słodkości – z lodami naturalnymi, goframi, owocami w czekoladzie i cupcake’ami. Mniejszą, ale bardziej uroczą formą trucka są wózki.  Jeśli zdecydujecie na tego typu usługę na weselu, musicie odpowiednio ją dobrać – kryteria to oczywiście rodzaj jedzenia, wygląd zewnętrzny samochodu (młodzieżowy, kolorowy truck może nie pasować do eleganckiego przyjęcia  w stylu retro), cena (zaczynają się powyżej tysiąca złotych za dzień) oraz możliwości obiektu weselnego (ile miejsca możecie przeznaczyć na wózek/trucka).

 

 

 

Menu oraz ceny poszczególnych dań ustalane są indywidualnie w zależności od wielkości wesela i  ilości wybranych propozycji. Na polskich weselach foodtruck stanowi raczej dodatek do kolacji serwowanej przez obiekt, ale w Stanach organizowane są już śluby serwujące gościom jedzenie tylko w taki sposób. Atrakcja ta jest oczywiście dostosowana do ślubów letnich lub odbywających w ciepłych miejscach, więc jeśli zależy Ci na konkretnym trucku, nawiąż z nim kontakt kilka miesięcy wcześniej. Foodtruck może w nowoczesny sposób zastąpić bardziej przaśne i tradycyjne elementy polskich wesel takie jak świnia o północy czy wiejski stół, które mimo, że cieszą się popularnością, są już strasznie oklepane. 

Dodatkową zaletą przemawiającą na plus foodtrucków jest fakt, że nie są one jeszcze prawie w ogóle popularne na weselach w naszym kraju. Z pewnością większość Twoich gości (zwłaszcza tych starszych) nie miała jeszcze nigdy okazji próbować jedzenia w takiej formie i będzie to dla nich bardziej ekscytujące niż czekoladowa fontanna. Wózek ze słodkościami stojący na zewnątrz będzie wspaniałą niespodzianką dla dzieci i dobrym pretekstem, żeby pobrykać na dworze bez rodziców. Dobrze, jeśli na weselu goście mają gdzie się przejść. Foodtruck czekający na zewnątrz da im możliwość odpoczynku od tańca i rozmowy bez przekrzykiwania się przez muzykę, przekąszenia czegoś innego niż serwujecie w środku i spróbowania czegoś nowego i ciekawego. Większość z trucków znajduje się w większych miastach, a sam dojazd do miejsca wesela liczą podobnie jak taksówki – płacisz od kilometra. Pamiętaj, że osoby obsługujące będą również potrzebowały miejsca do spania (zwłaszcza jeśli wesele jest daleko od miasta).

 

8d345691f82f015e984733a025928961

 

 

Kolejną zaletą wynajęcia samochodu gastronomicznego są obłędne zdjęcia! Na pewno będziecie mogli porozumieć się z właścicielami, co do ewentualnych dekoracji a może nawet nazwiecie jakieś dania swoimi imionami?… Zobaczcie same, jak uroczo może to wyglądać!

 

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, że przekonałam Was, że foodtruck to bardzo atrakcyjna propozycja do rozważenia na wesele! Nie bójcie się nowości i idźcie do przodu! Smacznego 🙂