Motyw przewodni wesela

Każda Panna Młoda myśląc o swoim nadchodzącym ślubie, ma pewne wyobrażenie o tym jak powinien on wyglądać. Na styl imprezy będą wpływać najmniejsze elementy Twojego życia: jak się ubierasz, jak lubisz spędzać czas, jakimi przedmiotami się otaczasz, czym się interesujesz. Im więcej wiesz o samej sobie, z tym większą pewnością podejmiesz wszystkie ślubne decyzje.

Motyw przewodni kojarzy się od razu z kinderbalem albo inną przebieraną imprezą – w rzeczywistości stworzenie wizji ślubu na samym początku planowania oszczędzi Wam wiele wątpliwości i ułatwi wybór elementów jakich jak dekoracje, emblematy pisane czy nawet obiekt.

Jak zacząć?

  • wypiszcie swoje hobby i zainteresowania – szczególną uwagę poświęćcie tym, które łączą. Sport, gotowanie, podróże? Każde z nich można z powodzeniem wpleść w tematykę Waszego wesela!
  • stwórzcie moodboard, czyli tablicę inspiracji – zanim zaczniecie podejmować jakiekolwiek decyzje, pozbierajcie małe kawałki tego, co zwraca Waszą uwagę – mogą być to zdjęcia z innych wesel, jakiś określony kolor, kwiat, pocztówka z wakacji, wycinem gazety, kampania reklamowa, piosenka…
  • z przymrużeniem oka traktujcie ślubne trendy – nie warto organizować ślubu pod dyktando mody, która zaraz się zmieni, a Wy za kilka lat będziecie się zastanawiać jak mogło się Wam podobać – wybierzcie te, które faktycznie są zgodne z Waszym gustem
  • rozejrzyjcie się dookoła – wiele ślubnych inspiracji znajdziecie we własnym domu! Jaki tworzy klimat, jakie lubicie meble, czy lubicie mieć dużo rzeczy na zewnątrz czy raczej wolicie minimalistyczną przestrzeń, jakie kolory w nim dominują, co byście w nim zmienili?
  • pamiętajcie, że w organizacji ślubu nie ma żadnych reguł – im bardziej zaangażujecie się w wybór każdego elementu, tymbardziej personalnego charakteru nabierze uroczystość. Nie myślcie o tym, że czegoś nie wypada albo czegoś nie przewiduje tradycja – ślub jest dla Was!

 

Moje ulubione motywy przewodnie:

  1.  Tajemniczy ogród – dużo zieleni, przytłumione ciepłe światło, roślinność i kwiaty w dzikim naturalnym wykończeniu. Idealny do stworzenia zarówno na ślubie plenerowym jak i na sali.

 

       

 

2.  Luksus – wesele w stylu komedii romantycznych – dużo bieli, pasteli. Klasyczne elementy dekoracyjne wymieszane z najmodniejszymi drobiazgami, bogactwo kwiatów i pełen ślubny maksymalizm.

         

3. Złoto 

Nie zaskoczy Was pewnie fakt, że mój ulubiony kolor to idealny motyw przewodni wesela. Występuje w wielu odcieniach: szampańskim, różowym, pobrudzonym a la antyki…Możliwości dekoracji jest dużo – prosta geometria, cekiny, elementy metaliczne

     

4. Alicja w Krainie Czarów – dekoracyjny misz masz, intensywne kolory, dużo zieleni, tabliczki z napisami i mnogość detali. Dobrze wygląda podczas wesel plenerowych.

   

zdjęcia z Pinterest