Jak przygotować się do planowania ślubu

Sezon ślubny 2019 w zasadzie już się skończył, więc przyszłoroczne Pary (i ja!) spoglądamy już w stronę następnego roku. Część z Was jest już w środku organizacji ślubu, ale sporo tak naprawdę jeszcze nie zaczęło. Rozmawialiśmy już wiele razy o tym od czego zacząć, w jakiej kolejności planować, a dzisiaj przeczytajcie o tym jak przygotować się do planowania. 

fot. Olga Jędrzejewska

 

   ♥ Oszacujcie wstępną liczbę gości 

Inaczej organizuje się przyjęcie dla 50 osób, a inaczej dla 300 – nastawienie się na odpowiednią wielkość pomoże Wam w podejmowaniu dalszych decyzji. Od początku bądźcie ze sobą szczerzy – zwłaszcza jeśli skłaniacie ku kompletnie różnym opcjom. To nie jest punkt, przy którym możecie stwierdzić, że “będzie co ma być”.

 

    ♥  Wybierzcie odpowiedni czas 

Planowanie ślubu jest czasochłonne. Zastanówcie się ile czasu w tygodniu będziecie mogli na to poświęcić, nie planujcie nic na kilka weekendów z rzędu, tak abyście mieli czas na odwiedzanie obiektów i spotkania. Jeśli już na dzień dobry wiecie, że z czasem będzie krucho to nie czekajcie ani chwili i zatrudnijcie konsultanta ślubnego.

Przeczytaj: Po co mi konsultant ślubny? 

 

    ♥  Wprowadźcie plan oszczędnościowy 

Niezależnie od tego na jakim budżecie planujecie pracować, dla własnego dobra załóżcie z góry, że przekroczycie tą kwotę. Zanim zabierzecie się do ogarniania konkretnych elementów postarajcie się odłożyć możliwie największą kwotę – będzie Wam łatwiej zacząć.

Przeczytaj: Jak oszczędzać na wesele?

 

  ♥  Zainwestujcie w planner ślubny 

Pretty Little Planner pomoże Ci na długo zanim zaczniesz konkretne planowanie – zawsze proponuję najpierw przeczytać go od deski do deski, zaznaczyć sobie trudne dla Was elementy i rozpocząć przy nim rozmowy o Waszych ślubnych planach.

Sklep: Pretty Little Planner – notes ślubny

Przeczytaj: Poznaj Pretty Little Planner 

 

   ♥  Odwiedzajcie targi ślubne 

Bez presji, bez wybierania konkretnych podwykonawców – po prostu, żeby rozeznać się w tym co Wam się podoba, a co nie.  Szczególnie polecam Wam te, które są bardziej wyszukane, alternatywne i naturalne.  Skupcie się na rozmowach, a nie zbieraniu ulotek. Takie eventy to najlepsza okazja do zebrania inspiracji!

 

♥  Stwórzcie sobie grupę wsparcia

Częstym błędem, który popełniają Pary na samym początku (zwłaszcza tuż po zaręczynach) jest pytanie zbyt wielu osób o zdanie na temat planowania ślubu. Z czasem zobaczycie, że im mniej osób jest zaangażowanych w Wasze wesele, tym łatwiej podejmujecie decyzje i tym mniej konflików i nerwów Was czeka. Zanim rozpoczniecie organizację zastanówcie się wspólnie na czyim zdaniu najbardziej Wam zależy i kto ma Was wspierać.