Harmonogram ślubny: rok przed

Latem każdego roku przyszłoroczne Panny Młode dostają małego ataku paniki – zwłaszcza, kiedy do ich ślubu zostało dokładnie 365 dni. Co powinnam mieć już zrobione? Jaki powinien być następny krok? Na co zwrócić szczególną uwagę? Dzisiaj lista dla Was 🙂

 

fot. Olga Jędrzejewska

  1. Mniej więcej rok przed powinniście mieć już załatwione filary: zabukowane miejsce na ceremonię i przyjęcie, oprawę muzyczną wesela oraz fotografa / video.
  2. 12 miesięcy przed to idealny czas na zatrudnienie konsultanta ślubnego. Więcej o współpracy ze mną dowiecie się tutaj.
  3. Na tym etapie zacznij rozglądać się za suknią ślubną – jeszcze bez stresu, ale warto, żebyś miała już przekonanie czego chcesz.
  4. Nauki przedmałżeńskie – na to nigdy nie ma dobrego czasu (kto ma czas w weekendy?!), więc im szybciej będziecie mieli to z głowy tym lepiej.
  5. Zamówienie Save the Dates – jeśli Wasi goście będą przybywać z różnych zakątków świata, to około rok przed warto dać im już znać, aby mieli czas wszystko sobie zorganizować.
  6. Kupno notesu ślubnego! Rok przed to najwyższa pora, aby zacząć zapisywać ważne rzeczy. Pretty Little Planner znajdziecie w zakładce SKLEP.
  7. Degustacje! Dobre menu weselne powinno być zbudowane na sezonowych i lokalnych produktach – sezon przed Waszym to najlepszy czas na próbowanie dań w Waszym obiekcie. Jesienią i zimą nie będziecie mogli spróbować dań z bobem, szparagami czy słodkim groszkiem.
  8. Zacznij tworzyć listę gości i zbierać adresy – lato sprzyja spotkaniom rodzinnym i towarzyskim. Noś ze sobą planner, w którym będziesz mogła je zapisywać.
  9. Na około rok przed wybierzcie i poproście swoich Świadków.
  10. Załóż folder na Pinterest – teraz jest idealny czas na szukanie inspiracji.