Jak planować ślub z Pretty Little Planner

Pretty Little Planner to notes ślubny bez ustalonych ram czasowych. Jest w nim 12 arkuszy miesięcznych, czyli na rok planowania. Każdy miesiąc składa się z arkusza miesięcznego, w którym wpisujesz ogólne plany na cały miesiąc oraz arkusze tygodniowe, w których możesz rozpisać ustalenia na każdy konkretny dzień. Sama decydujesz, kiedy chcesz rozpocząć pracę z plannerem – wybierasz naklejkę z nazwem miesiąca, a z pozostałych arkuszy wybierasz dni miesiąca i dni tygodnia. Sprawdzasz, jak w danym miesiącu wypadają dni (np. pierwszy dzień marca wypada w tym roku w czwartek) i docinając odpowiednio numerki i dni tygodnia przyklejasz je w wyznaczonym miejscu. Jest to proste rozwiązanie pozwalające Ci możliwie najlepiej skorzystać z notesu.

Rozpoczynając przygotowania z Plannerem staraj się wypełniać go po kolei. Wszystkie rozdziały stworzone są tak, aby przeprowadzić Cię przez proces planowania ślubu w rozsądny i spójny sposób. Wiadomo, że niektóre elementy uda Ci się zorganizować szybciej niż inne. Notuj skrupulatnie wszystkie spotkania, pomysły, kontakty oraz odpowiadaj na zadawane przeze mnie pytania pomocnicze – dzięki temu masz pewność, że nie ominiesz żadnego ważnego szczegółu.

 

Projektując i pisząc Pretty Little Planner myślałam o przyszłych Pannach Młodych, które tak jak ja, lubią odręcznie tworzyć wszelkie zapiski.  Mimo możliwości prowadzenia kalendarza i notatnika w formie elektronicznej, nie czułabym się odpowiednio przygotowana do pracy bez kartki i długopisu. Uważam, że plany zapisane odręcznie mają większą szansę powodzenia, ponieważ mamy do nich inne – bardziej personalne podejście, a samo prowadzenie Plannera ma być kreatywną przyjemnością. Nie da się jednak ukryć, że niektóre elementy ślubnych przygotowań najlepiej jest robić na komputerze. Jednym z nich jest zdecydowanie budżet, który będziecie kilkukrotnie zmieniać i dopasowywać – w tym przypadku nie unikniecie tabelki w Excelu (i dobrze, bo liczy ona za Was, więc nie ma strachu o pomyłkę!). Ze względu na to, Pretty Little Planner ma na samym końcu wbudowaną zakładkę – kopertę. Znajdziesz w niej przygotowane przeze mnie naklejki, ale to nie jedyna jej funkcja. Możesz do niej włożyć wszystkie  potrzebne wydruki np. zaktualizowaną wersję budżetu, wizytówkę, którą dostaniesz na spotkaniu lub kopię umowy, którą masz podpisać.

 

 

A propos naklejek – są przepiękne, prawda? Wiem, że planowanie ślubu może być momentami stresujące i przytłaczające, dlatego chciałam, aby praca z Plannerem była dla Ciebie też przyjemna. Nie ograniczaj swojej kreatywności – notuj za pomocą słów, rysunków (kto nie bazgroli rozmawiając przez telefon?) i naklejek. Używając różowo złotych symboli w notatkach będziesz prowadzić piękny i czytelny kalendarz oraz zaznaczać, co już załatwiłaś. Aby łatwiej posługiwać się notesem znajdziesz też w środku satynową wstążeczkę.

 

 

Pretty Little Planner to Twój własny konsultant ślubny. Było dla mnie ważne, aby nie był to bezosobowy zbiór list i tabelek do wypełnienia. Jako doświadczony wedding planner, wiem, że proces planowania to dużo pytań i wątpliwości, dlatego strony do samodzielnego wypełnienia przeplatane są moimi poradami. Zawsze możesz do nich wrócić, zaznaczyć interesujące fragmenty lub po prostu skonfrontować moje wskazówki z tym, co mówią inni. Całość Plannera napisana jest przeze mnie osobiście i każda z porad jest równie ważna. Jeśli będziesz miała pytania, które wymagają bardziej personalnej odpowiedzi zawsze możesz napisać do mnie maila lub wiadomość. Czytając poszczególne fragmenty zapisuj od razu wszystko, co przychodzi Ci do głowy.

 

 

Wierzę w to, że otaczanie się pięknymi przedmiotami wpływa na nasz humor i nastawienie. Pretty Little Planner oprócz funkcji praktycznych, ma też spełniać rolę estetyczną. W środku znajdziesz inspirujące zdjęcia, a dbałość o detale sprawi, że z jeszcze większą przyjemnością będziesz z niego korzystać zarówno w domu, jak i na spotkanich ze wszystkimi podwykonawcami. Każdy egzemplarz zapakowany jest na prezent, obojętnie czy dajecie go komuś bliskiemu, czy samej sobie. Wypisany Planner będzie dla Ciebie wspaniałą pamiątką, do której z przyjemnością będziesz wracać jeszcze długo po ślubie.

 

 

Pretty Little Planner kupisz w zakładce SKLEP.