Jesień 2018 – co zaplanować na przyszłoroczny ślub

Tegoroczny sezon ślubny chyli się powoli ku końcowi, na dworze coraz chłodniej, a ja już myślami jestem w 2019 i 2020. Z perspektywy planowania ślubów, jesień to mój najbardziej pracowity sezon. Przygotowałam dzisiaj dla Was listę rzeczy, którymi warto zająć się jeszcze teraz, jeśli bierzecie ślub w 2019.

 

 

Wyprzedaże sukien ślubnych

Jesienią w salonach mody ślubnej zaczynają się wyprzedaże i przeceny aktualnej kolekcji – trzeba zrobić miejsce na nowe. To najlepszy moment, żeby zacząć wędrówki i przymiarki – coś na pewno wpadnie Wam w oko, a jest spora szansa, że będzie to model o niższej cenie. To samo dotyczy sukienek dla druhen i mam.

 

Zamówienie zaproszeń

Nie wiem jak to jest, ale wszystko,  co wymaga druku jest jak remont domu – zawsze trwa dłużej niż powinno. Okres jesienny to najlepszy czas, żeby zamówić ślubne zaproszenia.  Firmy zajmujące się weselną papeterią mają teraz większy luz – skończył się gorący sezon na wydruk winietek / menu / seating chartów. Dajcie sobie sporo czasu na wybór wzoru i wprowadzanie poprawek do projektów. Im wcześniej będziecie mieć te zaproszenia gotowe, tym lepiej – nie musicie ich rozdawać od razu, ale np. podczas Gwiazdki.

 

 

Wybór playlisty i zbieranie inspiracji

Dłuższe i chłodne wieczory sprzyjają siedzeniu w domu, ale postarajcie się dobrze wykorzystać ten czas – np. na tworzenie ślubnej playlisty. Niezależnie od tego, czy macie zabukowanego zespół czy DJ’a, taka playlista pomoże Wam lepiej określić swoje oczekiwania pod względem muzycznym. Wiadomo, że będzie ona na bieżąco aktualizowana, ale warto konsultować jej zawartość z zatrudnionym wykonawcą. Kolejnym pomysłem jest rzecz, na którą nigdy nie ma czasu czyli zbieranie inspiracji dotyczących dekoracji, stylu i kolorów.

Kupno Plannera

Okres na około rok przed ślubnym to najlepszy czas na kupienie ślubnego notesu. Pomoże Wam on uporządkować ślubne plany i podpowie jakie podjąć dalsze kroki, co załatwić w jakiej kolejności itp. Mój autorski Pretty Little Planner możesz obejrzeć i kupić TUTAJ.

 

Spotkania z podwykonawcami

Koniec sezonu ślubnego oznacza dla większości branży więcej czasu na spotkania i podpisywanie umów z nowymi Parami. Wykorzystajcie jesień na spotkania, rozmowy i ustalanie szczegółów np. z florystą. Omawianie różnych elementów ze sporym wyprzedzeniem da Wam po pierwsze spokój ducha, a po drugie – zaoszczędzi czas w 2019, kiedy i tak będziecie mieli go za mało.

Sesja narzeczeńska

Zacznijcie współpracę z wybranym fotografem już wcześniej w formie sesji narzeczeńskiej – będziecie mieli inny klimat niż na zdjęciach ze ślubu i przede wszystkim oswoicie się z aparatem. Dobrze jest też poznać swojego fotografa wcześniej – sprawdzić czy dobrze Wam się pracuje razem, czy jesteście zadowoleni ze zdjęć i atmosfery między Wami. Jesień to dobry czas na sesje, bo jest mniej ślubów i łatwiej o dogodny termin.

Beauty plan 

Jesień to dobry czas na zadbanie o siebie – zwłaszcza przed ślubem! Ze spokojem wykonasz teraz wszystkie zabiegi kosmetyczne (zwłaszcza, że po niektórych nie można wychodzić na słońce) i opracujesz wraz z kosmetyczką plan na najbliższe miesiące. Warto też pomyśleć o zabiegach na ciało czy wybielaniu zębów. + umówić się na próbne makijaże i fryzury. Kalendarium kosmetyczne znajdziesz tutaj.

Jakie macie jeszcze ślubne plany na jesień?

Jesienny bukiet Izy w obiektywie Bajkowych Ślubów

Tags: