Wesele w mieście

Dzisiaj chciałabym poruszyć temat urban wedding, czyli miejskiego wesela. Jest to coraz popularniejsza opcja, ale większość z Was nadal woli szukać obiektów poza miastem. Nie ma w tym nic złego – każdy lubi co innego. Warto jednak rozważyć obie opcje, zwłaszcza, że miejskie wesele może się Wam wbrew pozorom bardziej opłacać finansowo. Wszystko zależy od tego, gdzie mieszkacie i skąd przyjeżdżają Wasi goście 🙂

Zalety wesela w mieście:

 

  • mniejsza opłata za Wasze dojazdy – nie będziecie musieli daleko jeździć odwiedzając obiekt/restaurację, jeżdząc na spotkania, degustacje i już w samym dniu ślubu. Nie będziecie mieli też daleko z kościoła, a w przypadku ślubu cywilnego, możecie nawet pomyśleć o ceremonii w USC i oszczędzić na sprowadzaniu urzędnika, by udzielił Wam ślubu w plenerze.

 

  • dużo miejsc noclegowych dla Gości – pozamiejskie obiekty oferują ograniczoną liczbę pokoi. Musicie wtedy kombinować z szukaniem innych hoteli, często oddalonych o kilka km, wynajmujecie firmę transportową, która ich rozwozi… Miasto oferuje Wam szereg hoteli, hosteli, Airbnb – w różnych wariantach cenowych. Ci spośród Gości mieszkających w mieście w ogóle nie mają problemu – wsiadają w ubera i śpią we własnym łóżku.

 

  • nie musicie płacić za dojazd makijażystki i fryzjerki – większość z nich i tak dojeżdza z miasta, a umawiając się z nimi u nich w salonach oszczędzacie na opłacie transportowej. Biorąc pod uwagę, że większość bardzo dobrych makijażystek i fryzjerek w ogóle nie dojeżdza (jest to bardzo ciężkie i nieopłacalne), macie tym samym do wyboru dużo więcej opcji.

 

  • nie musicie zapewniać noclegu zatrudniobym podwykonawcom – oczywiście wybierając tych z Waszego miasta. Ekipa obsługująca wesele to zazwyczaj około 10 osób (ekipa foto & wideo, zespół, konsultant ślubny na koordynacji, animatorka do dzieci…) więc to, że nie musielibyście opłacać ich noclegu ani transportu jest sporą zaletą.

 

  • większa dostępność lokali – w mieście dużo łatwiej będzie Wam znaleźć hotel, obiekt, restaurację czy po prostu miejsce, które odpowiada Waszym oczekiwaniom. Jest to wyjątkowo korzystne dla tych z Was, którzy planują mniejsze, bardziej kameralne wesela. Popatrzcie też na niestandardowe miejscówki, jak np. przestrzenie loftowe, do których możnaby wynająć meble i catering.

 

  • rozrywka dla Gości zza granicy – wesele w mieście jest wyjątkowo atrakcyjne, jeśli Wasi Goście przylatują z innego kraju. Na pewno będą chcieli spędzić w PL więcej czasu niż jeden czy dwa dni – miasto pozwoli im poznać bliżej kuchnię i kulturę.

 

 

 

Co sądzicie? Rozważacie urban wedding, czy jesteście jednak za ucieczką z miasta na łono natury? 🌿

Tags: